Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.


A nagyváradiak is láthatják a Csíksomlyói passiót Debrecenben
Államalapításunk ünnepének „előestéjén”, Debrecen szakrális központjába, a Kossuth térre érkezik a Nemzeti Színház és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Csíksomlyói passió című monumentális előadása.
Az augusztus 13-án, pénteken este 20 órától kezdődő produkcióra, a debreceni Partium Ház, együttműködésben a Főnix Rendezvényszervező Kft.-vel, autóbuszos utat szervez Nagyváradról.
Az előadás időpontja: 2021. augusztus 13., 20:00 óra Esőnap: augusztus 14.
Helyszín: Debrecen Főtér
Az utazás ára: 55 lej/fő, fizetés indulás előtt az autóbuszon.
A részvételi díj a regisztrációs díjat és az utazás ellenértékét tartalmazza.
Az utazás programja (helyi idő szerint) Nagyváradról:
– 17,00: Indulás Nagyváradról, a Nagyállomás előtti parkolóból
– 19,00: Látogatás a Partium Házba
– 20,00: Előadás kezdete
– 23,00: Indulás Debrecenből
– 01,00: Várható érkezés Nagyváradra
Helyfoglalás: az info@partiumhaz.hu e-mailcímen 2021. augusztus 3-ig.
A Csíksomlyói passióról
A Nemzeti Színház Csíksomlyói passiója keresztény hitünk alapjaira kérdez rá, és az európai keresztény kultúra értékeire hívja fel a figyelmet. Egy olyan új színpadi nyelv megteremtését tűzi ki célul, melyben a bibliai történet 18. századi interpretációja, valamint Szőcs Géza kortárs költői átirata szerves egységet alkot a Berecz András által megszólaltatott vallásos népénekekkel és azzal a néptánc alapú koreográfiával, melyet a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tagjai adnak elő. A produkció rendezője a Kossuth- és Jászai-díjas Vidnyánszky Attila, aki az előadásról Debrecenben úgy nyilatkozott:
„A Csíksomlyói passió nem pusztán csak egy produkció. Ez a legfontosabb történetünk, melynek feldolgozásához óriási felelősség volt nekifogni. Csak nagy eseményeinken játsszuk, hiszen minden előadás végére olyan ünnep jön léte, az összetartozásnak olyan erős érzése teremtődik meg, amelyet általában nem szoktunk érezni.”